Marija3.jpg
"Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų "            Pakuonio - Piliuonos - Viršužiglio parapija
 
LT
Straipsniai
Įpradžią 4
 

Rugsėjo 19 d.

Pasikartojo kankinio šv. Januarijaus kraujo stebuklas


EPA nuotrauka

Antradienį, rugsėjo 19 d., pasikartojo šv. Januarijaus kraujo gumulo suskystėjimas. Tradiciškai stebuklas pasikartoja kasmet tris kartus: rugsėjo 19 d., kai Bažnyčios liturgija mini šv. Benevento vyskupą ir kankinį Januarijų, pirmojo gegužės sekmadienio išvakarėse ir gruodžio 16 d. Istoriškai stebuklas kartojasi periodiškai nuo XIV šimtmečio pabaigos, nors ampulių su krauju išstatymas tikinčiųjų pagerbimui pradėtas šimtmečio pradžioje. Vysk. Januarijus žuvo visą tūkstantmetį ankščiau, per didžiuos krikščionių persekiojimus, nukirsdintas IV amžiuje. Kankinio kultas puoselėjamas tiek Rytų, tiek Vakarų Bažnyčiose, o Neapolyje kaip niekur kitur.

Apie įvykusį sukrešėjusio gumulo suskystėjimą pranešė kardinolas Crescenzio Sepe Neapolio katedroje susirinkusiai miniai žmonių. Kardinolo paskelbtą žinią tikintieji sutiko ovacijomis. Neapolio arkivyskupas parodė relikvijorių su ampule ir jame esančiu kraujo spalvos tamsiu skysčiu prieš Mišias, nors suskystėjimas dažnai įvyksta Mišių metu arba net keletą valandų po jų. Kartais suskystėjimo stebuklas neįvyksta. Neapolio ir Kampanijos regiono gyventojai, įsitikinę jog ampulėse esantys gumulai iš tikrųjų yra kankinio šv. Januarijaus sukrešėjęs kraujas, jo suskystėjimą priima kaip palaiminimo ženklą.

Kardinolas Crescenzio Sepe, Neapolio arkivyskupas pranešė, jog rado gumulą ampulėje jau suskystėjusį kai „kraujo relikvijorių“ išėmė iš saugojimo vietos. Po Mišių arkivyskupas pakvietė visus tikinčiuosius prieiti prie savo rankose laikomo relikvijoriaus ir pagerbti Neapolio dangiškąjį globėją šv. Januarijų. Kardinolas paskui išnešė relikvijorių į gatvę, juo palaimino Neapolio miestą, arkivyskupijos tikinčiųjų bendruomenę, Kampanijos regiono, visos Italijos gyventojus ir visą Bažnyčią. „Dėkojame Viešpačiui, kad dar kartą paliudijo savo gerumą visiems neapoliečiams“, pasakė savo katedroje kardinolas Crescenzio Sepe.

Pagal Bažnyčios martirologą, 305 m. rugsėjo 19 d. kartu su Benevento ganytoju, vyskupu Januarijumi, buvo nukirsdinti šeši jo vyskupijos kunigai bei diakonai – Sozijus, Proklas, Festas, Deziderijus, Eutichijus ir Akurcijus.

 

Įpradžią4
......................................................................................................................................
 
 
 
 

facebook.jpg
 

Angelas.png
 
Vatikano_radijas.gif
 
katalikai.jpg
 
bernardinai.gif
 
baznycios_zinios.jpg

Artuma.jpg
 
katekizmas.jpg
 
klauskkunigo.jpg
 
kataliku_pasaulio_leidiniai_logo_300x150_1.png
 
Kauno_mariu_regioninis_parkas.jpg
 
 {nomultithumb}