Marija3.jpg
"Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų "            Pakuonio - Piliuonos - Viršužiglio parapija
 
LT
Straipsniai 3
Įpradžią2
 

Rugsėjo 3 d.

Edukologė apie būrelius: klystame investuodami į tai, kas vaikui nesiseka

Nuotraukos autorius Saulius Žiūra
Prasidėjus mokslo metams, tėvams dažnai kyla klausimas, kur jų vaikai galėtų įdomiai ir prasmingai leisti laiką po pamokų. Patarimais apie vaikų popamokinę veiklą dalijasi edukologė Austėja Landsbergienė.

Svarbiausia, pasak edukologės, yra neperlenkti lazdos ir atsižvelgti į vaiko norus, o ne į savo neišsipildžiusias svajones.

A. Landsbergienė rekomenduoja pirmiausia leisti vaikui prisitaikyti mokykloje ir tik tada ieškoti jam popamokinės veiklos. Pašnekovės teigimu, vienam vaikui adaptuotis gali prireikti savaitės, kitam – mėnesio ar ilgiau.

Kalbėdama apie būrelių pasirinkimą, edukologė akcentuoja, kad yra vaikų, kurie patys labai tiksliai žino, ką jie nori veikti.

„Tokiu atveju rekomenduočiau įsiklausyti į tai, ką sako vaikas. Taip pat yra vaikų, kurie turi fantastišką talentą, ir tas talentas yra toks akivaizdus, kad būtų nuodėmė netobulinti to talento“, – pataria A. Landsbergienė.

Edukologės manymu, tėvai dažnai klysta investuodami į tai, kas vaikui nesiseka, pavyzdžiui, papildomos matematikos pamokos.

„Reikia pažiūrėti į tai, kas tam vaikui sekasi. Gal jis rašo fantastiškus eilėraščius arba norėtų juos rašyti. Gal būtent ten yra jo aistra ir širdis. Ar mes norime užauginti gerą vidutinybę, kuri viską vidutiniškai gebėtų? O gal mes norime atsigręžti į tai, ką vaikas iš tiesų gerai moka? – klausia A. Landsbergienė.

LRT logotipas

&
pakuonioparapija.ltĮpradžią
2
......................................................................................................................................................
 
 
 
 

facebook.jpg
 

Angelas.png
 
Vatikano_radijas.gif
 
katalikai.jpg
 
bernardinai.gif
 
baznycios_zinios.jpg

Artuma.jpg
 
katekizmas.jpg
 
klauskkunigo.jpg
 
kataliku_pasaulio_leidiniai_logo_300x150_1.png
 
Kauno_mariu_regioninis_parkas.jpg
 
 {nomultithumb}