2020 07 21 / bernardinai.lt

Virtuali piligrimystė: aplankykite svarbias šventoves neiškeldami kojos iš namų

​​    ​EPA nuotrauka

Nors pandemija apribojo galimybes keliauti už Lietuvos ribų, nemažai katalikams svarbių šventovių galima aplankyti virtualiai. Lurdas Daugiau nei pusantro šimto metų piligrimai iš viso pasaulio plūsta į mažą Prancūzijos miestelį, kur šventoji Bernadeta Soubirous regėjo Dievo Motiną. Kasmet Lurdą aplanko per tris milijonus žmonių, tarp kurių daugybė ligonių. Pandemijos laikotarpiu prie Lurdo Dievo Motinos kojų sudėta apie 130 tūkst. užtarimo maldos prašymų. Šventovės puslapyje septyniomis kalbomis galima užsakyti šv. Mišias, uždegti žvakelę, parašyti savo maldos intenciją, žiūrėti tiesioginę transliaciją iš Lurdo grotos, sužinoti daugiau apie Marijos apsireiškimą.

Fatima Fatimos Marijos, Rožinio Karalienės, šventovė Portugalijoje yra viena lankomiausių pasaulio vietų. Čia 1917 metais, nuo gegužės 13 iki spalio 13 d., įvyko šeši Marijos apsireiškimai. Prasidėję dalyvaujant tik trims vaikams ir apylinkės gyventojams žinomoje nuošalioje vietoje, Marijos apsireiškimai žaibiškai greitai, per mažiau nei pusmetį, tapo didelį rezonansą sukėlusiu įvykiu, dėl to į apsireiškimų vietą spalio 13 dieną suvažiavo per 60 tūkst. žmonių iš visos šalies. Kasdien iš šventovės transliuojama rožinio malda ir šv. Mišios. Svetainėje rasite nuotraukų galeriją, videomedžiagos ir net Fatimos garsų, tarp kurių – ir himnai Marijai.

EPA nuotrauka
Šventoji Žemė Šv. Pranciškus ir pirmieji broliai į Šventąją Žemę atvyko 1217 m. Ši data laikoma pranciškonų kustodijos pradžia, kurios žinioje šiandien yra daugiau nei penkios dešimtys šventovių Izraelio, Palestinos ir Jordano teritorijose. Kai kurias šventoves, kaip Betliejaus Gimimo bazilika ar Jeruzalės Šventojo Kapo bazilika, pranciškonai globoja kartu su kitais krikščionimis. Kai kurios šventovės siekia pirmuosius Bažnyčios istorijos amžius; kitos bažnyčios šventose vietose pastatytos neseniai pačių pranciškonų rūpesčiu. Kustodijos puslapyje septyniomis kalbomis gausu tekstinės ir vaizdinės medžiagos apie istorines šventoves.

EPA nuotrauka

​Aparesida Nedidelis miestelis tarp San Paulo ir Rio de Žaneiro – viena lankomiausių piligrimų vietų ne tik Brazilijoje, bet ir visame pasaulyje. 1717 metais trys žvejai iš vandens ištraukė Marijos statulėlę ir netrukus plačiai pasklido garsas apie prie jos besimeldžiant gautas malones. Ilgainiui statulėlei pastatyta koplyčia, vėliau – bažnyčia, galiausiai – didžiulė bazilika, kurią dabar per metus aplanko apie septynis milijonus žmonių. Popiežiaus Pijaus XI Aparesidos Dievo Motina yra paskelbta visos Brazilijos globėja. Šventovės svetainėje informacija pateikiama keturiomis kalbomis, galima išbandyti 360 laipsnių virtualų turą, plačiau susipažinti su pamaldumu, istorija ir architektūra.

EPA nuotrauka

​Asyžius Netrukus po šv. Pranciškaus mirties 1228 m. jo garbei gimtajame Asyžiaus mieste pradėta statyti didelė bazilika ir šiandien sutraukianti daugybę piligrimų, susirenkančių pagerbti šventojo kapo ir pasimėgauti tapytojo Giotto freskomis, kuriose pavaizduotas Pranciškaus gyvenimas. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilikos puslapyje gausu virtualių išteklių. Deja, tik italų kalba, bet vaizdai iškalbingi. Pavyzdžiui, 360 laipsnių turas bazilikos viduje. Taip pat galima žiūrėti tiesioginę transliaciją iš šv. Pranciškaus kapo, siųsti savo maldos intencijas.

EPA nuotraula

​Čenstakava Jasna Gora vienuolyną Čenstakavoje, Lenkijoje, per metus aplanko iki 4 milijonų žmonių. Piligrimai atvyksta pasimelsti prie stebuklais garsėjančio Juodąja Madona vadinamos Marijos paveikslo, kurį, pasak legendos, Jeruzalėje nutapė šv. Lukas ant Šventosios Šeimos pietų stalo medžio. Šventovės puslapyje galima virtualiai pasivaikščioti po vienuolyno teritoriją ir užsukti į koplyčias, iš arti pasižiūrėti į paveikslą bei jį puošiančias karūnas ir aptaisus. Informacija pateikiama septyniomis kalbomis.

algimantasjuoz@gmail.com
   +370 682 19030